Яширин цех фаолиятига чек қўйилди
Тошкент вилояти божхона бошқармаси ходимлари томонидан турли найрангларни ишлатиб, ноқонуний даромад илинжида бўлган фуқароларга нисбатан кескин чоралар кўриб келинмоқда.
Жумладан, Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан, Ўзбекистон Республикаси ДХХ ходимлари ва Бош прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг Тошкент вилояти бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда, Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани ҳудудида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида, Тошкент шаҳри Юнусобод туманидаги хонадонларнинг бири холислар иштирокида кўздан кечирилганида, мазкур уйда фуқаро Х.Х. томонидан муқаддам яширин цехларда тайёрланиб олиб келиниб, кейинчалик қадоқлаб қайта сотиш мақсадида тайёрлаб қўйилган, умумий қиймати 294,3 миллион сўмлик, қадоқсиз ҳолдаги 153 кг. таблеткалар, 166 дона қутида 9960 дона “ZINC+ витамин С” номли дори воситалари, 24 қутида “Магний B6” номли дори воситалари ҳамда 70 000 дона “ZINC+ витамин С” номли этикеткаларини ноқонуний сақлаб келаётганлиги аниқланди.

Пресечена деятельность подпольного цеха где изготавливались поддельные лекарственные препараты
Сотрудниками органов государственной таможенной службы систематически проводятся мероприятия по борьбе с незаконным изготовлением и оборотом лекарственных препаратов а также предметов медицинского назначения неизвестного качества.
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов на территории Юнусабадского района столицы проведено очередное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия, на основании заранее полученной оперативной информации был осмотрен с участием понятых дом одного из жителей района, гражданина Х.Х. При осмотре в доме были обнаружены незаконно хранящиеся и изготовленные в подпольных цехах 153 килограмма различных лекарственных препаратов в форме таблеток на 294,3 миллиона сум, которые предназначались для дальнейшей перепродажи после расфасовки и упаковки. Также были обнаружены 166 упаковок (9960 капсул) лекарственного препарата под названием “ZINC+ витамин С”, 24 упаковки препарата “Магне B6” и 70 000 единиц готовых этикеток, предназначенных для лекарственного препарата “ZINC+ витамин С”.