“HYUNDAI PORTER II”да яширилган пақилдоқлар фош бўлди
Айни кунларда пиротехника воситаларидан фойдаланиш ва унга бўлган талаб бир мунча ортган. Сабаби янги йил байрами яқин. Аммо, байрамга ярашмайдиган ушбу бир лаҳзалик "завқ” ортидан кўплаб ташвишли ва ҳаттоки қайғули ҳолатлар содир бўлиши мумкинлиги ҳақида айрим шахслар ўйлаб ҳам кўришмайди.
“HYUNDAI PORTER II”да яширилган пақилдоқлар  фош бўлди
Ана шундай ҳолатларнинг олдини олиш мақсадида божхона органлари ходимлари томонидан тезкор тадбирлар мунтазам ўтказиб келинмоқда.
Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар билан ҳамкорликда Оҳангарон тумани ҳудудида тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида, Оҳангарон туманида фуқаро Қ.С. бошқарувида бўлган “HYUNDAI PORTER II” русумли автотранспорт воситаси ўрнатилган тартибда тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Натижада, автомашинада умумий қиймати 62,8 миллион сўмлик, 288 000 дона пиротехника воситалари борлиги аниқланди.

Обнаружены спрятанные в автомобиле пиротехнические изделия
В результате оперативного мероприятия, проведенного на территории Ахангаранского района сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов выявлен очередной факт незаконного оборота пиротехнических изделий.
В ходе мероприятия, был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки “HYUNDAI PORTER II” за рулем которого находился гражданин К.С.
В результате произведенных проверок, в автомобиле были обнаружены 288 000 единиц пиротехнических изделий на общую сумму 62,8 миллиона сум.