Пиротехниканинг ноқонуний савдосига чек қўйилди
Божхона органлари томонидан пиротехника воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар билан ҳамкорликда ўтказган тезкор тадбир давомида фуқаро А.У. бошқарувидаги “Мерседес-Бенц Вито” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу автомашинада фуқаро  С.Т.га тегишли бўлган қиймати 31,5 миллион сўмлик 19 317 дона пиротехника воситалари борлиги аниқланди.

Пресечена попытка незаконной продажи пиротехнической продукции
В ходе одного из таких мероприятий, проведенных сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Андижанской области во взаимодействии с другими правоохранительными органами, в автомобиле марки “Mercedes-Benz Vito”, за рулем которого находился гражданин А.У., были обнаружены различные пиротехнические изделия в количестве 19 317 единиц на общую сумму около 32 000 000 сум.
В ходе проверок было установлено что вся обнаруженная пиротехника принадлежит другому гражданину, некоему С.Т.