ТА Й И Н Л О В Л А Р
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармойишига биноан бир қатор ҳудудий божхона бошқармаларида тайинловлар амалга оширилди.
Божхона хизмати подполковниги Қутлимуратов Баҳодир Абдуллаевич Бухоро вилояти божхона бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди. Бунга қадар Б.Қутлимуратов Навоий вилояти божхона бошқармаси бошлиғи лавозимида хизмат олиб борган.
Божхона хизмати полковниги Юсупов Дониёр Таваккалжонович Навоий вилояти божхона бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди. Бунга қадар Д.Юсупов Самарқанд вилояти божхона бошқармаси бошлиғи лавозимида хизмат олиб борган.
Божхона хизмати полковниги Мирзарахимов Якуб Хакимович Самарқанд вилояти божхона бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди. Бунга қадар Я.Мирзарахимов Давлат божхона қўмитаси Божхона институти бошлиғининг молия-иқтисод ва хўжалик ишлари бўйича ўринбосари лавозимида хизмат олиб борган.
Божхона хизмати полковниги Казаков Илхомбек Базарбаевич Хоразм вилояти божхона бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди. Бунга қадар И.Казаков Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари  лавозимида хизмат олиб борган.

Подполковник таможенной службы Кутлимуратов Баходир Абдуллаевич назначен начальником Управления государственного таможенного комитета по Бухарской области. До этого Б.Кутлимуратов занимал должность начальника Навоийского областного таможенного управления.
Полковник таможенной службы Юсупов Дониёр Таваккалжонович назначен начальником Управления государственного таможенного комитета по Навоийской области. До этого Д.Юсупов занимал должность начальника Самаркандского областного таможенного управления.
Полковник таможенной службы Мирзарахимов Якуб Хакимович назначен начальником Управления государственного таможенного комитета по Самаркандской области. До этого Я.Мирзарахимов занимал должность заместителя начальника Таможенного института Государственного таможенного комитета по финансово-экономическим и хозяйственным вопросам.
Полковник таможенной службы Казаков Илхомбек Базарбаевич назначен начальником Управления государственного таможенного комитета по Хорезмской области. До этого И.Казаков занимал должность Первого заместителя начальника Таможенного управления по Республике Каракалпакстан.