24 тонна “Аммофос” минерал ўғитининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Қашқадарё вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар ходимлари билан ҳамкорликда Чироқчи туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида, “Фарғона-Қашқадарё” йўналишида ҳаракатланиб келган фуқаро Журабоев Хусниддин бошқарувидаги ДАФ русумли юк автомашинаси “Умакай” ЙПХ масканида тўхтатилиб, белгиланган тартибда кўздан кечирилганда, ушбу автомашина юкхонасида хориж давлатида ишлаб чиқарилган ва ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган 480 дона қоплардаги, вазни 24 тонна ва қиймати
132 миллион сўмлик бўлган “Аммофос” минерал ўғитлари ноқонуний равишда олиб кетилаётганлиги аниқланди.

В Кашкадарьинской области пресечен незаконный оборот 24 тонн минеральных удобрений
На днях, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Кашкадарьинской области во взаимодействии с другими правоохранительными органами на территории Чиракчинского района выявлено правонарушение.
В ходе мероприятия, на посту дорожно-патрульной службы «Умакай», было остановлено и осмотрено в соответствии с установленным порядком ехавшее по маршруту «Фергана-Кашкадарья» грузовое автотранспортное средство марки «DAF», за рулем которого находился гражданин Джурабоев Хусниддин. В результате осмотра было установлено, что в грузовой части автотранспортного средства незаконно перевозилось в 480 мешках в общей сложности 24 тонны минеральных удобрений под названием «Аммофос», без наличия соответствующих товаросопроводительных документов.