Телевизорларни ноқонуний олиб ўтиш режаси амалга ошмади
Божхона органлари томонидан республикамизда “яширин иқтисодиёт”нинг улушини қисқартириш ва товарларнинг ноқонуний айланмасини олдини олиш борасида бир қатор чора тадбирлар амалга оширилмоқда.
Телевизорларни ноқонуний  олиб ўтиш режаси амалга ошмади
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан навбатдаги хуқуқбузарлик ҳолати ўз вақтида фош этилди.
Мархамат туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро И.А томонидан Марҳамат туманидаги қўшни давлат билан чегарадош ҳудуд орқали умумий қиймати 102 000 000 сўмлик жами 60 дона телевизорларни қонунга хилоф равишда мамлакатимиз ҳудудига олиб ўтмоқчи бўлган вақтда ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Андижон вилоят божхона бошқармаси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Пресечен незаконный ввоз иностранных телевизоров
На днях, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Андижанской области, выявлен очередной факт незаконного оборота товарно-материальных ценностей.
В ходе мероприятия проведенного на территории Мархаматского района области, был задержан с поличным гражданин И.А., в момент попытки незаконного ввоза через приграничную с соседним государством территорию 60 единиц телевизоров иностранного производства на общую сумму 102 миллиона сум.