Наркокурьерлар фаолиятига чек қўйилди
Божхона органлари томонидан гиёҳвандлик воситаларининг яширин айланмасига қарши тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Давлат хавфсизлик хизмати ходимлари билан ҳамкорликда гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбирлар ўтказишди.
Хусусан, Шайхонтоҳур туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида, фуқаро Т.Р. бошқарувидаги транспорт воситаси тўхтатилиб ўрнатилган тартибда кўздан кечирилганида, автомашинада оғирлиги 106,45 гр. бўлган “опий” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.
Шундан сўнг, тезкор тадбир давом эттирилиб, Олмазор туманида фуқаро Ю.Ж. тўхтатилиб, унинг ёнидаги ашёлар ва у бошқарувидаги қора рангли “Ласетти” русумли транспорт воситаси кўздан кечирилганида, оғирлиги 24,48 граммни ташкил этувчи “Опий” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.
Ўтказилган тезкор тадбирлар натижасида фуқаролар Т.Р.ва Ю.Ж.лардан умумий вазни 130.93 грамм “Опий” гиёҳвандлик воситалари ашёвий далил сифатида олинди.

Пресечена деятельность наркоторговцев
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведённого сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии с представителями Службы государственной безопасности, выявлен и предотвращен незаконный оборот наркотических веществ.
В частности, в ходе мероприятия, на территории Шайхантахурского района столицы был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль, за рулем которого находился гражданин Т.Р. В результате произведенного осмотра в автомобиле было обнаружено наркотическое вещество «опий» в общем количестве 106,45 гр.
Также, на территории Алмазарского района столицы был остановлен подозрительный гражданин Ю.Ж. В результате произведенного осмотра, внутри принадлежавшего гражданину автомобиля марки «Lacetti» было обнаружено наркотическое вещество «опий» в общем количестве 24,48 гр.
В результате проведенных оперативных мероприятий из незаконного оборота в качестве вещественных доказательств было изъято наркотического вещества «опий» в общем количестве 130,93 гр.