“Volvo”даги “телевизор” режаси чиппакка чиқди
“Яширин иқтисодиёт”нинг асосий омилларидан бири товарларнинг божхона чегаралари орқали ноқонуний олиб ўтилиши, айирбошланиши ва божхона ҳудудида ҳаракатланишидир. Шу муносабат билан божхона органлари томонидан республикамизда “яширин иқтисодиёт”нинг улушини қисқартириш ва товарларнинг ноқонуний ҳаракатини олдини олиш борасида ҳам бир қатор чора тадбирлар амалга оширилмоқда.
Жиззах вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими бўлими ходимлари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар билан ҳамкорликда товар-моддий бойликларининг яширин айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро Б.Х бошқарувидаги “Volvo” русумли юк автотранспорт воситаси белгиланган тартибда кўздан кечирилганида, унинг юкхонасида ҳеч қандай ҳужжатлари ва махсус идентификацион белгили маркировкалари бўлмаган, умумий қиймати 63,5 миллион сўмлик  37 дона телевизорлар борлиги аниқланди.

Обнаружены незаконно ввезенные телевизоры на 64 миллиона сум
На днях, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Джизакской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов выявлен факт незаконного оборота товарно-материальных ценностей.
В ходе мероприятия был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки “Volvo”, за рулем которого находился гражданин Б.Х.
В результате осмотра, в грузовой части автомобиля были обнаружены 37 единиц телевизоров иностранного производства общей стоимостью 63,5 миллионов сум. Сопроводительные документы к обнаруженным товарам у водителя отсутствовали.