Божхоначилар 150 миллион сўмлик тропикамиднинг ноқонуний айланмасига чек қўйишди
Кучли таъсир қилувчи дори воситаларини юртимизга ноқонуний йўллар билан олиб киришга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими  ходимлари томонидан кучли таъсир қилувчи дори воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйиш мақсадида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаро Қ.Б. бошқарувидаги “Kia Bongo 3” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, автоуловнинг юкхонасида ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган умумий қиймати 150 миллион сўмлик, жами 1000 дона “Тропикамид” номли кучли таъсир қилувчи дори воситалари борлиги аниқланди.

Предотвращен незаконный оборот тропикамида на 150 миллионов сум
В частности, в целях выявления и своевременного пресечения незаконного оборота сильнодействующих лекарственных препаратов сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области на днях было проведено оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия было остановлено и осмотрено в установленном порядке автотранспортное средство марки “Kia Bongo 3”, за рулем которого находился гражданин К.Б.
В результате произведенных проверок в багажной части автотранспортного средства были обнаружены 1000 единиц сильнодействующего лекарственного препарата иностранного производства «Тропикамид» на общую сумму 150 миллионов сум.