“Тойота”даги телефон “олди-сотдиси”га чек қўйилди
Товар моддий бойликларини юртимизга ноқонуний йўллар билан олиб киришга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда Тошкент шаҳрида тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида, пойтахтимиздаги автотураргоҳларнинг биридаги фуқаро Ў.Ш. бошқарувидаги “Тоyоtа” русумли автотранспорт воситаси белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Текширув давомида, автомобил юкхонасидаги 168 миллион сўмлик 80 дона уяли алоқа воситаларини фуқаро Ю.Ж. ноқонуний тарзда шартли харидорга 15 200 АҚШ доллари эвазига сотаётган вақтида тезкор ходимлар томонидан тўхтатиб қолинди.

Пресечена незаконная продажа 80 единиц мобильных телефонов
В частности, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита УГТК по Ташкентской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов выявлено очередное нарушение таможенного законодательства.
В ходе мероприятия, на одной из столичных автомобильных стоянок в установленном порядке было осмотрено автотранспортное средство марки “Тоyоtа”, за рулем которого находился гражданин У.Ш.
В ходе проверок с поличным был задержан пассажир автомобиля гражданин Ю.Ж., во время попытки незаконной продажи условному покупателю 80 единиц мобильных телефонов общей стоимостью 168 миллионов сум за 15 200 долларов США.