180 миллион сўмлик телевизорларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Божхона органлари томонидан маиший техника воситаларини юртимизга яширинча олиб киришга бўлган уринишларга қарши тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
180 миллион сўмлик телевизорларнинг ноқонуний айланмасига  чек қўйилди
Жумладан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ва бошқа ҳуқуқни мухофаза қилувчи идоралар ходимлари билан ҳамкорликда товар моддий бойликларининг яширин айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида, фуқаро А.Т. бошқарувидаги “Mercedes benz” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина юкхонасида ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган, махсус идентификацион белгили маркировкалар билан маркаланмаган умумий қиймати 180 миллион сўмлик 120  дона телевизор товарлари борлиги аниқланди.

Предотвращен незаконный оборот телевизоров на 180 миллионов сум
На днях, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов выявлен факт незаконного оборота товарно-материальных ценностей.
В ходе мероприятия на основании полученной оперативной информации был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки “Mercedes benz”, за рулем которого находился гражданин А.Т.
В результате осмотра, в грузовой части автомобиля были обнаружены 120 единиц телевизоров иностранного производства общей стоимостью 180 миллионов сум. Сопроводительные документы к обнаруженным товарам у водителя отсутствовали.