70 миллион сўмлик телевизорларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Республикамиз божхоначилари томонидан олиб борилаётган тезкор тадбирлар натижасида сифати кафолатланмаган товар-моддий бойликларни ноқонуний айланмасига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
70 миллион сўмлик телевизорларнинг ноқонуний айланмасига  чек қўйилди
Самарқанд вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар вакиллари билан ҳамкорликда товар-моддий бойликларнинг ноқонуний айланмасига қарши тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро А.Б. бошқарувидаги “Киа бонго” русумли юк автотранспорт воситаси тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина юкхонасида хорижда ишлаб чиқарилган, ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 70 миллион сўмлик телевизорлар борлиги аниқланди.

В Самарканде пресечен незаконный оборот телевизоров на 70 млн.сумов
Сотрудниками таможенных органов проводятся мероприятия по своевременному выявлению контрабандной продукции.
Грузовик марки KIA BONGO с телевизорами иностранного производства был остановлен на посту сотрудниками отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита управления Государственного таможенного комитета по Самаркандской области и областного Управления внутренних дел.
В ходе совместного мероприятия выяснилось, что в автотранспортном средстве лежали телевизоры на общую сумму 70 миллионов сум, без каких-либо документов подтверждающих таможенную очистку.
В настоящее время вся техника изъята для хранения в качестве вещественных доказательств до принятия окончательного решения.