Тўловларни четлаб ўтишга бўлган уринишлар фош бўлди
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ҳамда “Наманган” ташқи иқтисодий фаолият божхона пости ходимлари томонидан хорижий мамлакатдан мазкур вилоятда фаолият юритувчи корхоналардан бирининг номига келтирилган импорт товарлари белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, юклар орасида йўл юк-кузатув ҳужжатларида кўрсатилмаган, оғирлиги 8410 кг бўлган умумий қиймати 100 миллион сўмлик тикувчиликда фойдаланиладиган синтетик ип товарлари борлиги аниқланди.

Выявлен факт попытки уклонения от уплаты таможенных платежей
На днях, в ходе проведения в установленном порядке таможенного контроля, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Наманганской области и таможенного поста внешнеэкономической деятельности “Наманган” был выявлен факт  таможенного правонарушения.
В результате проверок, произведенных в отношении товаров, прибывших из-за рубежа на имя одного из областных предприятий было установлено, что среди груза находятся не заявленные в грузовой таможенной декларации синтетические нити общим весом 8410 кг на сумму 100 миллионов сум.