“Ласетти”даги 400 миллион сўмлик кучли таъсир қилувчи дори воситалари манзилга етиб бормади
Сифати кафолатланмаган кучли таъсир қилувчи дори воситаларини юртимизга ноқонуний тарзда олиб кириш, сақлаш, тарқатиш ва уларнинг яширин муомаласига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда  тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида, фуқаро Э.Д бошқарувидаги  “Ласетти” русумли транспорт воситаси белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина салонида умумий қиймати 400 миллион сўмлик таркибида “Прегабалин” номли кучли таъсир этувчи моддаси бўлган 11 200 дона “Regapen” номли кучли таъсир этувчи дори воситалари борлиги аниқланди.

Предотвращен незаконный оборот сильнодействующих лекарственных препаратов на 400 000 000 сум
В результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии с представителями Службы государственной безопасности, выявлена и своевременно пресечена попытка незаконного оборота сильнодействующих лекарственных препаратов.
В ходе мероприятия, было остановлено и осмотрено в установленном порядке автотранспортное средство марки «Lacetti», за рулем которого находился гражданин Э.Д.
В результате проверок в салоне автотранспортного средства были обнаружены 11 200 единиц  сильнодействующего лекарственного препарата  “Regapen”  в составе которого имеется сильнодействующее вещество “Прегабалин”, на общую сумму 400 миллионов сум.