Кучли таъсир қилувчи дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Эшиклар орасига яширилган 5600 дона дори воситалари фош этилди
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Давлат хавфсизлик хизмати ходимлари  билан ҳамкорликда  сифати кафолатланмаган ва кучли таъсир қилувчи дори воситаларининг яширин айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида фуқаро М.А. бошқарувидаги “Ласетти” русумли автомашина тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Бир қарашда ушбу автомашинада ҳеч қандай ноқонуний товар-моддий бойликлар йўқ эди гўё. Аммо, сергак ходимлар томонидан ушбу автомашина эшик қопламалари ораси кўздан кечирилганида, қонунбузарнинг найранги ошкор бўлди. Мазкур шахс хорижда ишлаб чиқарилган, сифати кафолатланмаган, умумий қиймати 168 миллион сўмлик 5600 дона “REGAPEN 300 гр” кучли таъсир қилувчи дори воситаларини эшик қопламалари орасига яшириб олганлиги аниқланди.
Ҳозирда юқоридаги ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Под дверной обшивкой автотранспортного средства обнаружены сильнодействующие лекарственные препараты
1759
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Андижанской области во взаимодействии с представителями Службы государственной безопасности, выявлена и своевременно пресечена попытка незаконного оборота сильнодействующих лекарственных препаратов.
В ходе мероприятия, было остановлено и осмотрено в установленном порядке автотранспортное средство марки «Lacetti», за рулем которого находился гражданин М.А.
На первый взгляд, никаких нарушений выявлено не было. Но внимание чутких таможенников привлекла внутренняя обшивка дверей автотранспортного средства. В результате досмотра, под обшивкой одной из дверей автомобиля были обнаружены спрятанные 5600 единиц сильнодействующего лекарственного препарата иностранного производства «REGAPEN», общей стоимостью 168 миллионов сум.