2570 дона сифати кафолатланмаган вирус блокаторларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Пандемия даврида барча хамжиҳатликда ушбу балога қарши курашаётган вақтда, қулай фурсатдан фойдаланиб, ноқонуний йўллар билан мўмай даромад олиш ниятида бўлган фуқаролар афсуски ҳамон учраб турибди.
Божхона органлари ходимлари томонидан ана шундай нопок инсонларга қарши курашиш тизимли равишда амалга ошириб келинмоқда.
Яқинда Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар билан ҳамкорликда Зангиота тумани ҳудудида тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида, фуқаро М.Х. бошқарувидаги автотранспорт воситасида олиб келинган, фуқаро Т.Э. га тегишли бўлган 2050 дона вирус блокаторларини шартли харидорга сотаётган вақтида қўлга олинди.
Шундан сўнг, фуқаро Т.Э.га тегишли “LACETTI” русумли автотранспорт воситаси ҳам кўздан кечирилганида, автоуловнинг орқа ўриндиғида 500 дона ҳамда фуқаро М.Х. бошқарувидаги “LACETTI” русумли автотранспорт воситасида 20 дона вирус блокаторлари борлиги аниқланди.
Ўтказилган тадбир давомида, умумий қиймати 257 миллион сўмлик жами 2570 дона вирус блокаторларининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди.

Из незаконного оборота изъято 2570 единиц блокаторов вирусов общей стоимостью 257 миллионов сум
Карантинные меры, объявленные в нашей стране в связи с распространением коронавирусной инфекции, требуют от наших граждан строгого соблюдения требований действующего законодательства. Однако в такой сложный для всего населения период, есть те, кто пытается грубо нарушать правила во имя своих собственных интересов.
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведенного на территории Зангиатинского района, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области, пресечено подобное правонарушение.
В ходе мероприятия, был задержан с поличным гражданин М.Х., в момент попытки незаконной продажи условному покупателю 2050 единиц блокаторов вирусов, которые принадлежали гражданину Т.Э.
После чего, в ходе осмотра принадлежавшего гражданину Т.Э. автомобиля марки “Lacetti”, на заднем сиденье были обнаружены еще 500 единиц, а в автомобиле гражданина М.Х. были обнаружены 20 единиц блокаторов вирусов.
В результате оперативного мероприятия из незаконного оборота было изъято 2570 единиц блокаторов вирусов общей стоимостью 257 миллионов сум.