Божхоначилар Олтинкўлда сифати кафолатланмаган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйишди
1424
Сифати кафолатланмаган ва тегишли ҳужжатларга эга бўлмаган дори воситаларини ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан фуқаро Х.М. бошқарувидаги “Нексия” русумли енгил автотранспорт воситаси вилоятнинг Олтинкўл тумани ҳудудида тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада автомашина юкхонасида божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдикловчи ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чикарилган умумий қиймати 45 миллион сўмлик 5 хил турдаги сифати кафолатланмаган дори воситаларини борлиги аниқланди.

В Алтынкульском районе Андижанской области пресечен факт незаконного оборота лекарственных препаратов
1770
В период эпидемии коронавируса участились случаи правонарушений, связанных с незаконным оборотом медикаментов.
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками органов государственной таможенной службы предотвращены факты незаконного оборота лекарственных препаратов и предметов медицинского назначения неизвестного качества.
В частности, в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Андижанской области был остановлен в установленном порядке и осмотрен при участии понятых ехавший по территории Алтынкульского района автомобиль марки «Nexia», за рулем которого находился гражданин Х.М.
В результате осмотра было установлено, что в багажной части автомобиля находятся иностранного производства лекарственные препараты 5 наименований в общей сложности на 45 миллионов сум, без наличия необходимых товаросопроводительных документов.