Божхоначилар дастурхонга яширилган 235 миллион сўмлик дориларни фош этишди
Хусусан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар вакиллари билан ҳамкорликда кучли таъсир этувчи дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида, фуқаро И.Д. бошқарувидаги “Ласетти” русумли енгил автомашина кузатувга олинди.
Шундан сўнг, Қува ҳудудида ушбу автомашина тўхтаганида, фуқаро А.Х. қўлидаги дастурхонга ўралган сават билан автомашина ёнига бориб, автомашинадан узатилган 1 дона қоғоз қутини дастурхони орасига солганида тезкор гуруҳ ходимлари томонидан қўлга олинди.
Текширув давомида, ушбу саватдаги қоғоз қутида умумий қиймати 235,2 миллион сўмлик жами 7840 дона “Регапен 300мг” номли кучли таъсир қилувчи дори воситалари борлиги аниқланди.

Из незаконного оборота изъято сильнодействующих лекарственных препаратов на 235 миллионов сум
В результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Ферганской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов выявлен и своевременно пресечен факт незаконного оборота сильнодействующих лекарственных препаратов.
В ходе мероприятия на основании полученной информации под оперативное наблюдение был взят автомобиль марки “Lacetti” за рулем которго находился гражданин И.Д.
На территории Кувинского района Ферганской области водитель автомобиля был задержан участниками мероприиятия во время передачи гражданину А.Х. картонной коробки, который в свою очередь быстро завернул ее в скатерть.
В результате вскрытия картонной коробки было установлено, что в ней находятся 7840 единиц сильнодействующего лекарственного препарата “Регапен 300мг” в общей сложности на 235,2 миллионов сум.