Божхоначилар “гашиш”ни пулламоқчи бўлган шахсни қўлга олишди
Гиёҳвандлик воситаларини ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари томонидан кескин кураш олиб борилмоқда.
Божхоначилар “гашиш”ни пулламоқчи бўлган шахсни  қўлга олишди
Хусусан, Давлат божхона қўмитаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бош бошқармаси ва Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида “гашиш” гиёҳвандлик воситасининг ноқонуний савдосига чек қўйилди.
Учқўрғон туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида,  фуқаро К.С. оғирлиги 570 грамм бўлган “гашиш” гиёҳвандлик воситасини 3500 АҚШ долларига пуллаётган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Тезкор тадбир давом эттирилиб, ушбу шахснинг яшаш хонадони ҳам холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, фуқаро К.С.нинг яшаш хонадонида ҳам 10 грамм оғирликдаги “гашиш” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.

Таможенники задержали гражданина, пытавшегося продать 570 граммов гашиша
В частности, в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Главного управления по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Государственного таможенного комитета и Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Наманганской области предотвращен незаконный оборот наркотического средства гашиш.
В ходе мероприятия на территории Учкурганского района был задержан с поличным гражданин К.С. в момент попытки незаконной продажи 570 граммов наркотического средства гашиш за 3500 долларов США.
После чего мероприятие было продолжено и при участии понятых был также осмотрен дом гражданина в результате которого было обнаружено спрятанное наркотическое средство гашиш в количестве 10 грамм.