251 миллион сўмлик уяли телефонларнинг ноқонуний айланмаси фош бўлди
Товар моддий бойликларининг яширин айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Сирдарё вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идора вакиллари билан ҳамкорликда  Ховос туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида, Ховос-Жиззах йўналиши бўйича ҳаракатланиб келаётган фуқаро Х.Р. бошқарувидаги “Ласетти” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашинада фуқаро Х.С. томонидан олиб кетилаётган ва тегишли ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 251 миллион сўмлик жами 200 дона уяли телефон аппаратлари борлиги аниқланди.
Ҳозирда аниқланган ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан суриштирув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Пресечен незаконный оборот сотовых телефонов на 251 миллион сум
В частности, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита УГТК по Сырдарьинской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов в Хавастском районе области выявлено очередное нарушение таможенного законодательства.
В ходе мероприятия в установленном порядке был остановлен и досмотрен при участии понятых ехавший по маршруту "Хаваст-Джизак" автомобиль марки «Lacetti», за рулем которого находился гражданин Х.Р.
В результате произведенных проверок в автомобиле были обнаружены принадлежащие гражданину Х.С. 200 единиц сотовых телефонов на общую сумму 251 миллион сум без наличия надлежащих документов.