306 миллион сўмлик “вирус блокатор”ларни ноқонуний пуллаш режаси чиппакка чиқди
Юртимизда эълон қилинган карантин тадбирлари фуқароларимиздан амалдаги қонунчилик талабларига қатъий риоя талаб этади. Бироқ шундай синовли кунларда ўз манфаатлари йўлида тартиб қоидаларни қўпол равишда бузишга уринаётган кимсалар ҳам учраб турибди.
Давлат божхона қўмитаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бош бошқармаси ходимлари томонидан Миробод туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида яна бир қинғирликка чек қўйилди.
Тезкор тадбир давомида фуқаро Т.Б. бошқарувидаги “Дамас” русумли автомашинадаги йўловчи фуқаро О.В. шартли харидорга умумий қиймати 306 миллион сўмлик, сифати кафолатланмаган 2040 дона “вирус блокатор” воситаларини ноқонуний тарзда пуллаётган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинди.

Задержан гражданин, занимающийся незаконной продажей вирус-блокаторов
Карантинные меры, объявленные в нашей стране в связи с распространением коронавирусной инфекции, требуют от наших граждан строгого соблюдения требований действующего законодательства. Однако в такой сложный для всего населения период есть те, кто пытается грубо нарушать правила во имя своих собственных интересов.
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведенного в Мирабадском районе столицы, сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и нарушениями таможенного законодательства Государственного таможенного комитета пресечено очередное нарушение таможенного законодательства.
В ходе мероприятия, был задержан пассажир автомобиля марки «Damas» гражданин О.В. в момент незаконной продажи условному покупателю 2040 единиц сомнительного качества бейдж-блокаторов от вирусов негарантированного качества за 306 миллионов сум.