Жумладан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан Наманган шаҳрида дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаро М.Х. бошқарувидаги “Кобальт” русумли автомашина тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, автомашинада қўшни мамлакатдан айланма йўллар орқали юртимизга олиб кирилган, умумий қиймати 150 миллион сўмлик 3 297 дона сифати кафолатланмаган дори воситалари борлиги аниқланди.

В Намангане предотвращен незаконный оборот лекарственных препаратов на 150 миллионов сум
В ходе оперативного мероприятия, проведенного в городе Наманган, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и нарушениями таможенного законодательства таможенного Управления по Наманганской области пресечено очередное правонарушение по незаконному обороту и перемещению лекарственных препаратов.
В ходе мероприятия в соответствии с установленным порядком был остановлен и досмотрен при участии понятых автомобиль марки “Cobalt” за рулем которого находился гражданин М.Х.
В результате произведенного досмотра, в багажной части автомобиля были обнаружены иностранного производства лекарственные препараты неизвестного качества в количестве 3297 единиц, без наличия необходимых сопроводительных документов, на общую сумму 150 миллионов сум, .