Божхоначилар “Каптива” эгасини 612 миллион сўмлик ашёвий далиллар билан қўлга олишди
Республикамиз божхона ходимлари сифати кафолатланмаган ҳамда божхона расмийлаштирувидан ўтказилмаган товар-моддий бойликларнинг ноқонуний айланмасига доир ҳолатларга ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Яқинда Тошкент шаҳар божхона бошқармасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар билан ҳамкорликда катта миқдордаги косметика воситаларининг ноқонуний айланмасини фош қилишди.
Тошкент вилояти Қибрай туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида қўшни давлат билан чегара олди ҳудуди кўздан кечирилди ва у ерда хорижда ишлаб чиқарилган 17 дона қоғоз картон қутиларда турли хил косметика воситалари борлиги аниқланди.
Олиб борилган тезкор тадбирлар натижасида, ушбу товарларни чегара ҳудудидан олиб кетиш учун фуқаро А.О. ўзининг “Каптива” русумли автомашинасида келганида ўрнатилган тартибда қўлга олинди.
Ашёвий далил сифатида олинган 30 хил номдаги жами 1756 дона косметика воситаларининг умумий қиймати 612 миллион сўмни ташкил қилди.

Предотвращен незаконный оборот косметических средств на 612 000 000 сум
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и нарушениями таможенного законодательства Управления Государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов выявлен факт незаконного оборота косметических средств в крупном размере.
В ходе мероприятия, в Кибрайском районе Ташкентской области была осмотрена прилегающая к соседнему государству территория, где были обнаружены 17 кортонных коробок в которых находились зарубежного производства различные косметические средства.
Далее, был задержан в установленном порядке гражданин А.О. который приехал на своем автотранспортном средстве марки «Captiva» для того чтобы забрать весь товар.
Общая стоимость изъятых в качестве вещественного доказательства 1756 единиц косметических средств 30 разновидностей составила 612 миллионов сум.