Сифати кафолатланмаган тамаки маҳсулотларининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Республикамиз божхоначилари томонидан сифати кафолатланмаган ҳамда божхона расмийлаштирувидан ўтказилмаган тамаки маҳсулотларининг ноқонуний айланмасига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Куни кеча Тошкент шаҳар божхона бошқармасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ДХХ ДЧҲҚҚ тезкор ходимлари билан ҳамкорликда пойтахтимизда ўтказилган тезкор тадбир давомида муқаддам қўшни давлатлардан ноқонуний равишда олиб кирилган тамаки маҳсулотларининг яширин сақланаётган омборни фош қилишди.
Пойтахтимизнинг Юнусобод туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро М.Б.нинг яшаш хонадони ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди. Натижада ушбу шахснинг яшаш хонадонида умумий қиймати 85 миллион сўмлик 7210 дона қути тамаки маҳсулотлари ноқонуний равишда сақланаётганлиги аниқланди.

Выявлен факт незаконного хранения табачной продукции
В результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и нарушениями таможенного законодательства Управления Государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии с представителями Комитета по охране Государственной границы Службы государственной безопасности выявлен склад, где хранились табачные изделия ранее незаконно завезенные через объездные дороги с соседних государств.
В ходе мероприятия проведенного в Юнусабадском районе столицы на основании оперативной информации был произведен осмотр дома, принадлежавшего гражданину М.Б. В результате, в помещении были обнаружены незаконно хранящиеся 7210 единиц пачек табачных изделий общая стоимость которых по предварительным подсчетам составила 85 миллионов сум.