67 миллион сўмлик телевизорларни яширинча олиб кириш наф бермади
Коронавирус пандемиясига қарши кучайтирилган тартиб ва карантин даврида ўз манфаатини уйлаб ўзини ва ўзгаларни ҳаётини хавфга солиб ноқонуний товар моддий бойликларни чегара худудлардан айланма йўллар орқали олиб ўтишга бўлган ўринишлар кузатилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошкармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бўзилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда, Фарғона туманинг қўшни рееспублика билан чегара худуди айланма йўлларида фуқаро Ж.Х бошқарувидаги “Лабо” русумли, автомашина тўхтатилиб, автомашина холислар иштирокида кўздан кечирилганда, автомашина юкхонасида муқаддам Қирғизистон Республикасидан божхона назоратини четлаб, айланма йўллар орқали олиб кирилган, божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 67 млн 200 минг сўмлик 3 турдаги 56 дона телевизорлар ноқонуний олиб кирилганда тўхтатилиб қолинди.

Обнаружены незаконно завезенные телевизоры на 67 миллионов сум
В дни, когда наша страна решительно и единодушно борется с одним из самых сложных испытаний нашего времени, некоторые из наших соотечественников пытаются реализовать свои алчные планы вместо того, чтобы оказывать всестороннюю поддержку нашему государству и народу в такие трудные времена.
В частности, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Таможенного управления по Ферганской области пресечен факт незаконного ввоза товарно-материальных ценностей через таможенные границы на территорию нашего государства.
В ходе оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и нарушениями таможенного законодательства Таможенного управления по Ферганской был остановлен и осмотрен при участии понятых автомобиль марки «Лабо», передвигавшийся по прилегающей к соседней республике местности. В ходе осмотра в грузовой части автотранспортного средства были обнаружены завезенные ранее на территорию Республики Узбекистан по объездным дорогам с соседнего государства 56 единиц телевизоров 3 видов общей стоимостью 67 миллионов 200 тысяч сум.
К обнаруженным товарам, завезенным минуя таможенный контроль, водитель автомобиля не смог предоставить никаких товаросопроводительных документов.