Жумладан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари Давлат хавфсизлиги хизмати вакиллари билан ҳамкорликда пойтахтимизнинг Чилонзор туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида Чилонзор туманида ҳаракатланиб кетаётган фуқаро С.Т. бошқарувидаги “Ласетти” русумли транспорт воситаси тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашинада йўловчи сифатида кетаётган фуқаро А.А.га тегишли ноутбук сумкасида полиэтилен  пакетга ўралган 202,7 гр.“опий” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.
Юртимизда коронавирус пандемиясига қарши кураш олиб борилаётган синовли кунларда, ушбу шахс қонун-қоидаларни менсимасдан автомашинани ноқонуний равишда бошқариб, жиноят содир этганлиги ачинарлидир. “Қилмиш-қидирмиш” деганларидек, энди ушбу шахс ўз қинғирликлари учун қонун олдида жавоб беради.

Внутри сумки от ноутбука обнаружено наркотическое вещество «опий»
В частности, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Таможенного управления по городу Ташкент в сотрудничестве с представителями Службы государственной безопасности пресечен незаконный оборот наркотических веществ.
В ходе мероприятия был остановлен и досмотрен при участии понятых передвигавшийся по Чиланзарскому району столицы автомобиль марки «Lacetti» которым управлял гражданин С.Т.
В результате проведенного досмотра, в сумке от ноутбука, принадлежавшего ехавшему в автомобиле в качестве пассажира гражданину А.А. было обнаружено завернутое в полиэтилен наркотическое вещество «опий» в количестве 202,7 граммов.