Божхоначи аёллар энг чаққон деб топилди
Бугун Тошкент Молия институти Спорт мажмуасида Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазирлиги томонидан ташкиллаштирилган "Спорт - нафислик ва саломатлик манбаи" спорт фестивали бўлиб ўтди.
Унда республикамиздаги вазирликлар, корхона ва ташкилотларда фаолият кўрсатаётган аёллар спортнинг сузиш, шахмат, стол тенниси, бадминтон, енгил атлетика ва гимнастрада турлари бўйича ўзаро мусобақага киришдилар.
Фестивални Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазири Р.Маматов очиб берди.
Кўтаринки руҳда бошланган Фестивалда 24 та гуруҳ аввало, гимнастрада бўйича ўз чиқишларини намоён этди. Сўнгра спорт турлари бўйича беллашувлар алоҳида-алоҳида олиб борилди.
Фестивалда Давлат божхона қўмитасининг аёллар жамоаси ҳам муносиб иштирок этиб, умумжамоа ҳисобида фахрли 3-ўринни қўлга киритишди. Шунингдек, фестивалнинг “Энг чаққон жамоа” номинациясида ҳам ғолиб деб эълон қилинди.

К Спартакиаде готовы!
В спортивном комплексе Ташкентского финансового института состоялся Спортивный фестиваль под девизом «Спорт - источник здоровья и элегантности», организованный Министерством по поддержке махалли и семьи.
В спартакиаде состязались всего 24 команды по различным видам спорта — по плаванию, шахматам, настольному теннису, гимнастике, игре в бадминтон и легкой атлетике. Каждая команда состояла из 12 участников.
С приветственным словом на торжественном мероприятии выступил Министр по поддержке махалли и семьи Рахмат Маматов.
Активное участие в соревнованиях также приняли и представительницы органов Государственной таможенной службы Республики Узбекистан и заняли почетное 3-е место в командном зачете. А также были объявлены победителями фестиваля в номинации «Самая быстрая команда».
В конце фестиваля участницам были вручены сертификаты и памятные подарки от партнерских организаций.