Коррупцияга қарши курашиш барчамизнинг бурчимиз
Ҳар бир миллатнинг келажагини хавф остига қолдириб, унинг маънавий илдизларини емирадиган иллатлардан бири бу шубҳасиз коррупциядир.
Бугунги кунда мамлакатимизда, хусусан божхона соҳасида  коррупцияга қарши кураш бўйича тизимли ишлар олиб борилмоқда. Бироқ, жамоатчилик назоратини тизимли йўлга қўйиш ва ҳар бир фуқарода ушбу иллатга қарши муросасиз муносабатни шакллантириш билангина коррупцияга том маънода барҳам бериш мумкин.
Шу муносабат билан, фуқаролардан божхона органлари ходимларининг ҳар қандай ноқонуний хатти-ҳаракат ёки ҳаракатсизлиги юзасидан Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитасининг 11-08 ҳамда Навоий вилояти божхона бошқармасининг 79-223-08-65 рақамли ишонч телефонига қўнғироқ қилишларини сўраймиз.

Борьба с коррупцией – наш общий долг
В настоящее время в нашей стране проводится систематическая работа по борьбе с коррупцией, в том числе в таможенной сфере. Однако покончить с коррупцией можно только путем систематического общественного контроля и формирования нетерпимого отношения к любым проявлениям коррупции.
В связи с этим мы, сотрудники органов Государственной таможенной службы, просим Вас, граждане, звонить в Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан по короткому номеру доверия 11-08 и в Таможенное управление по Навоийской области по телефону 79-223-08-65 для сообщения имеющейся информации о проявлениях коррупции, неэтичного и противоправного поведения со стороны сотрудников Таможенной служы.