Божхона институти курсантлари Осиё ва Жаҳон чемпионатига йўлланмани қўлга киритишди
Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон армрестлинг федерацияси томонидан Навоий вилоятида ўтказилган “Армрестлинг” спорт тури бўйича Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди.
Мазкур чемпионатда Божхона институти курсанти Шавкат Қобилов 75 кг вазн тоифасида 2-ўринни қўлга киритиб 12-19 апрель кунлар Қозоғистон Республикасида ўтказиладиган Осиё чемпионати ва 15-21 сентябрь кунлари Грузия Республикасида бўлиб ўтадиган Жаҳон чемпионатига йўлланмани қўлга киритди.
Шунингдек Институт курсанти Шахзодбек Абдуллаев 85 кг вазн тоифасида 3-ўринни қўлга киритиб Қозоғистон Республикасида ўтказиладиган Осиё чемпионатига йўлланмани қўлга киритди.

Курсанты Таможенного института завоевали путевку на Чемпионат мира по армрестлингу среди молодежи
Курсант Таможенного института Государственного таможенного комитета Шавкат Кобилов, участвовавший в чемпионате в весовой категории до 75 кг, завоевал «серебро» и получил путевку на чемпионат Азии который пройдет с 12 по 19 апреля в Республике Казахстан и чемпионат Мира который состоится с 15 по 21 сентября в Республике Грузия.
Также, курсант Таможенного института Шахзодбек Абдуллаев, участвовавший в чемпионате в весовой категории до 85 кг, завоевал «бронзу» и получил путевку на чемпионат Азии который пройдет в Республике Казахстан.