Фуқаро ов қуролини ўз хоҳиши билан божхона ходимларига топширди
Бугунги кунда фуқароларнинг ҳуқуқий маданияти ва саводхонлигини ошириш йўлида олиб борилаётган профилактик тадбирлар ўзининг ижобий натижасини кўрсатмоқда.
Хусусан, Жиззах вилоятининг Ш.Рашидов туманида яшовчи фуқаро Қ.А ҳовлининг том қисмида ҳеч кандай ҳужжатларга эга бўлмаган, эски ва мукаддам фойдаланилган, 1 дона ов куроли ҳамда 7 дона бўш гилзаларни ўз хоҳиши билан божхона органларига топширди.
Шунингдек яна бир ҳолатда, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан ўтказилаётган профилактик тадбирлар натижасида Хўжаобод тумани Манак қишлоғида яшовчи фуқаро С.С яшаш хонадонининг ер-тўла қисмида сақлаётган ва ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган 1 дона таҳта қўндоқли, 1 стволли, 16 калибрли ов қуролини ўз ихтиёри билан божхона органларига тақдим этди.

Жители Джизакской и Андижанской областей добровольно сдали таможенным органам охотничьи ружья
Систематическое осуществление Государственным таможенным комитетом мероприятий по профилактике правонарушений приносит свои плоды.
В частности, житель Шароф Рашидовского района Джизакской области гражданин К.А., добровольно сдал таможенным органам одну старую и ранее использовавшуюся охотничью винтовку и 7 пустых гильз, которые он незаконно хранил в чулане своего дома.
Также, в результате профилактического мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Андижанской области, житель села Манак Ходжаабадского района гражданин С.С., добровольно сдал сотрудникам таможенных органов одно одноствольное охотничье ружье 16 калибра, которое он незаконно хранил в подвале своего дома.