Давлат божхона қўмитаси 2020 йил январь ойида чегара божхона постларида автотранспорт воситаларининг божхона расмийлаштирувига қанча вақт сарфланганини эълон қилади
9600
Давлат божхона қўмитаси чегара божхона постлари орқали 2020 йил январь ойи давомида ҳаракатланган енгил ва юк автотранспорт воситаларининг божхона расмийлаштируви учун сарфланган умумий ўртача вақт тўғрисидаги маълумотларни Давлат очиқ маълумотлар порталида эълон қилди.
2020 йил январь ойи давомида  республикамизнинг чегара божхона постлари орқали жами 93 минг270 та енгил ва юк автотранспорт воситалари ҳаракатланган бўлиб,  уларнинг божхона расмийлаштируви учун
ўртача 24 дақиқа 27 сония сарфланган;
• енгил автотранспорт воситалари 64 минг 962 тани ташкил қилиб, уларнинг божхона расмийлаштируви учун ўртача 10 дақиқа 28 сония сарфланган;
• юк автотранспорт воситалари 28 минг 308 тани ташкил қилиб, уларнинг божхона расмийлаштируви учун ўртача 38 дақиқа 26 сония сарфланган.
Давлат очиқ маълумотлар порталида ушбу маълумотлар билан юк ва енгил автотранспорт воситалари бўйича божхона постлари кесимида танишиб чиқиш мумкин.

Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан сообщает сколько времени было затрачено на таможенное оформление легковых и грузовых автотранспортных средств на приграничных таможенных постах в январе 2020 года
16777
За январь 2020 года по приграничным таможенным постам нашей республики переместилось 93 тысячи 270 единиц легковых и грузовых автотранспортных средств. Среднее время, затраченное на таможенное оформление каждого автотранспортного средства, составляет 24 минуты 27 секунд.
- количество перемещенных легковых автотранспортных средств составляет 64 тысячи 962 единицы, а среднее время, затраченное на таможенное оформление автотранспортного средства, составляет 10 минут 28 секунд;
- количество перемещенных грузовых автотранспортных средств составляет 28 тысяч 308 единиц, а среднее время, затраченное на таможенное оформление автотранспортного средства, составляет 38 минут 26 секунд.