Божхоначилар машина ичидаги машинани пайқаб қолишди
Тошкент вилояти божхона бошыармаси ходимлари томонидан автотранспорт воситаларининг республикамиз ҳудудига ноқонуний олиб кирилишига қарши самарали кураш олиб бормоқда.
Вилоят божхона бошқармаси “Яллама” чегара божхона постига қўшни давлатдан кириб келган фуқаро М.А бошқарувидаги “DAF” русумли автотранспорт воситаси ва унга ортилган юклар божхоначиларда шубҳа уйғотди ҳамда ушбу автотранспорт воситаси тегшили тартибда божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, олиб келинаётган товарнинг йўл юк хужжатларида кўрсатилмаган, божхона ходимининг оғзаки сўровда маълум қилинмаган умумий қиймати 130 млн. 650 минг сўмлик муқаддам фойдаланилган автортанспорт воситаси ҳамда унинг қисмларини ноқонуний олиб келаётганлиги аниқланиб, ушбу қонунбузилиш ҳолатига ўз вақтида чек қўйилди.

Таможенники обнаружили автомобиль в автомобиле
На приграничном таможенном посту “Яллама” Таможенного управления по Ташкентской области, в ходе таможенного контроля проведенного в отношении прибывшего на территорию поста с соседнего государства грузового автомобиля марки “DAF”, за рулем которого находился гражданин М.А., было выявлено правонарушение.
В ходе таможенного досмотра было установлено, что кроме ввозимого груза в автомоиле находился не указанный в пассажирской таможенной декларации и не заявленный при устном опросе таможенникам сокрытый от таможенного контроля подержанный грузовой автомобиль и его части общей стоимостью 130 миллионов 650 тысяч сум.