Гугурт қутиларига яширилган оғу фош этилди
Божхона органлари томонидан контрабанда ва божхона қонунбузилиш ҳолатларини олдини олиш, уларга қарши курашиш мақсадида тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Хусусан, Навоий вилояти божхона бошқармаси ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда ўтказилган навбатдаги тезкор тадбир давомида фуқаро П.Т. бошқарувидаги автомашина тўхтатилиб, ўрнатилган тартибга асосан кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина орқа ўриндиғининг пастки қисмига 11 дона гугурт қутилари яширилганлиги аниқланди. Мазкур гугурт қутилари холислар иштирокида текширилганида, уларда умумий оғирлиги 80 граммга тенг бўлган марихуана гиёҳвандлик моддалари борлиги фош этилди.

У жителя Навоийской области изъяты спичечные коробки с марихуаной
Как известно, незаконный ввоз наркотических веществ, выращивание, а также их незаконный оборот строго запрещены законом, и влечет за собой уголовную ответственность.
В ходе очередного оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Таможенного управления по Навоийской области в сотрудничестве с представителями других правоохранительных органов, был остановлен и досмотрен в установленном порядке автомобиль за рулем которого находился гражданин П.Т.
В результате досмотра, под задними сиденьями автомобиля были обнаружены спрятанные спичечные коробки в количестве 11 единиц. При вскрытии коробков было установлено, что в каждом из них находится наркотическое вещество марихуана в общем количестве 80 грамм.