Ласеттининг ёнилғи бакига нима яширилган эди?
Жумладан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси “Бекобод-авто” чегара божхона постига қўшни давлатдан кириб келган фуқаро А.Ш бошқарувидаги “Ласетти” русумли автотранспорт воситаси божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, автомашинанинг ёнилғи учун мўлжалланган бак ичига устамонлик билан яширилган, йўловчи божхона декларациясида ёзиб кўрсатилмаган ва оғзаки сўровда маълум қилинмаган, умумий қиймати 44 миллион сўмлик 20 дона “Samsung Galaxy A10S” маркали уяли алоқа воситалари борлиги аниқланди.
Ҳозирда ушбу ҳолат юзасидан тегишли тартибда божхона органлари томонидан суриштирув ишлари амалга оширилмоқда.

Что было спрятано в бензобаке автомобиля?
В частности, на приграничном таможенном посту “Бекабад-авто” УГТК по Ташкенсткой области в ходе таможенного контроля проведенного в отношении прибывшего с соседнего государства автомобиля марки “Ласетти” за рулем которого находился гражданин А.Ш., было выявлено правонарушение.
В ходе проведения таможенного досмотра автомобиля было установлено, что внутри бензобака, в специально созданном в целях тайного ввоза товаров пространстве, находятся сокрытые от таможенного контроля и не заявленные в пассажирской таможенной декларации 20 единиц смартфонов модели “Samsung Galaxy A10S” общей стоимостью 44 миллиона сум.