Юнусобод туманидаги гиёҳвандлик савдоси божхоначилар томонидан фош этилди
Жумладан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари томонидан Юнусобод туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида тумандаги овқатланиш муассасаларидан бири ўрнатилган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Текширув давомида муассасадан фуқаро А.А.га тегишли бўлган 2 дона “кока-кола” идишининг устки қисми, электрон тарози, 2 дона шприц, 1 дона зар қоғозга ўралган жигарранг рангдаги ўтсимон модда ва 8 дона “амитрипцилин” номли дори воситалари ашёвий далил сифатида олинди.
Шундан сўнг тезкор тадбир давом эттирилиб, Мирзо Улуғбек туманидаги кўп қаватли уйлардан бирининг ён атрофи белгиланган тартибда назоратдан ўтказилди.
Натижада, уй атрофидаги темир панжаралар орасига уддабуронлик билан магнит ва скотч ёрдамида 2 грамм оғирликдаги “спайс” гиёҳвандлик воситаси яширилганлиги аниқланди.

Сотрудники Государственного таможенного комитета пресекли незаконный сбыт наркотиков
На днях, в результате оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета, были выявлены несколько фактов незаконного оборота наркотических веществ.
В ходе мероприятия, в соответствии с установленным порядком было осмотрено одно из заведений общественного питания Юнусабадского района столицы.
В ходе проверок, у одного из клиентов заведения, гражданина А.А., были обнаружены и изъяты в качестве вещественных доказательств 2 срезанных верхних частей от пластиковой бутылки «Кока-кола», электрические весы, 2 единицы шприца, свернутый в комок кусок фольги с содержанием наркотического вещества и 8 единиц лекарственного препарата под названием «Амитриптилин».
После этого оперативное мероприятие было продолжено и в соответствии с установленным порядком была осмотрена прилегавшая территория к одному из жилых домов Мирзо-Улугбекского района.
В результате осмотра, возле дома, среди металлических ограждений было обнаружено спрятанное, прикрепленное к ограждению куском магнита и завернутое в скотч наркотическая смесь «Спайс».