153 миллион сўмлик заргарлик буюмларини яширинча олиб ўтиш режаси фош бўлди
Божхона чегаралари орқали заргарлик буюмларини яширинча олиб ўтишга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Тошкент халқаро аэропортига хориждан учиб келган фуқаро Б.К. белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, унинг юклари орасида божхона назоратига тақдим этилмаган ва жисмоний шахслар учун белгиланган божхона тўловларисиз олиб кириш меъёридан ортиқча бўлган умумий қиймати 153 миллион сўмлик 460,52 грамм сариқ металлдан ясалган заргарлик буюмлари борлиги аниқланди.

Обнаружены сокрытые от таможенного контроля около полукилограмма ювелирных украшений
В частности, в ходе таможенного контроля осуществленного в установленном порядке в отношении одного из прибывших из-за рубежа пассажиров было выявлено правонарушение.
Среди багажа гражданина Б.К. были обнаружены сокрытые от таможенного контроля и не заявленные при устном опросе таможенникам ювелирные украшения изготовленные из золота в общем количестве около 461 грамма.
Общая стоимость обнаруженных ювелирных украшений составила 153 миллиона сум.
Напоминаем, что существуют предельные нормы беспошлинного ввоза отдельных видов товаров на территорию нашей республики. В частности, количество ввозимых физическими лицами ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней не должно превышать 65 гр.