Заргарлик буюмлари тўхтатиб қолинди
Заргарлик буюмларини мамлакатимиз чегараларидан яширинча олиб ўтишга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, “Дўстлик” чегара божхона пости орқали юртимизга кириб келаётган чет эл фуқароси Х.Р.нинг хатти-ҳаракатлари божхоначилар эътиборини тортди ва ушбу шахс белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, ушбу шахс кийимлари орасида божхоначиларнинг оғзаки сўровида маълум қилинмаган ва декларацияда кўрсатилмаган умумий қиймати 33  миллион сўмлик оғирлиги 108,61 граммни ташкил қилувчи 40 дона заргарлик буюмлари борлиги аниқланди.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан вилоят божхона органлари томонидан суриштирув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Пресечена попытка незаконного ввоза ювелирных изделий
На днях, сотрудниками приграничного таможенного поста «Дустлик» УГТК по Андижанской области была пресечена очередная попытка незаконного ввоза ювелирных изделий на территорию нашего государства.
Сотрудники таможни обратили внимание на подозрительную беспокойность прибывшего на территорию таможенного поста с соседнего государства иностранного гражданина Х.Р.
В результате проведенного личного досмотра выяснилось, что гражданин спрятав в своих одеждах пытался незаконно ввезти на территорию нашей республики не задекларированные и не заявленные при устном опросе таможенникам 40 единиц различных ювелирных изделий общим весом 108,61 граммов. Общая стоимость изделий по предварительным подсчетам составила 33 миллиона сум.