369 миллион сўмлик парфюмерия воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Сифати кафолатланмаган товар моддий бойликларнинг юртимизга ноқонуний равишда олиб кирилишининг олдини олиш борасида божхона ходимлари томонидан қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси “Қорақалпоғистон” темир йўл чегара божхона пости ходимлари томонидан хориждан юртимизга кириб келган фуқаро С.Ш. белгиланган тартибда божхона кўригидан ўткзаилди.
Натижада, ушбу шахснинг юклари орасида божхона ходимининг оғзаки сўровида айтилмаган ва йўловчи божхона декларациясида кўрсатилмаган умумий қиймати 369 миллион сўмлик жами 7000 донадан ортиқ парфюмерия маҳсулотлари яширилганлиги аниқланди.

Пресечен незаконный ввоз парфюмерно-косметической продукции на 369 миллионов сум
Сотрудниками таможенных органов вовремя проводятся ряд мероприятий, направленных на своевременное выявление и пресечение фактов незаконного и тайного ввоза товарно-материальных ценностей неизвестного качества через таможенные границы на территорию нашего государства.
В частности, на приграничном железнодорожном таможенном посту «Каракалпакстан» УГТК по Республике Каракалпакстан был произведен таможенный контроль в отношении прибывшего с зарубежного государства гражданина С.Ш.
В результате проведенного досмотра выяснилось, что гражданин, сокрыв от таможенного контроля пытался незаконно завезти на территорию нашего государства более 7 тысяч единиц парфюмерно-косметической продукции на общую сумму 369 миллионов сум.