“Героин” гиёҳвандлик моддасининг яширин айланмасига чек қўйишди
Гиёҳвандлик моддаларининг яширин айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан Хоразм вилояти Урганч шаҳри ҳудудида тезкор тадбир ўтказилди.
Тезкор тадбир давомида фуқаро А.Б. шартли харидорга  102,26 грамм бўлган “героин” гиёҳвандлик моддасини 2000 АҚШ доллари эвазига сотаётган вақтида тадбир иштирокчилари томонидан ашёвий далиллар билан қўлга олинди.

В Хорезме пресечена попытка купли-продажи героина
Как известно, незаконный ввоз наркотических веществ, а также их незаконный оборот строго запрещены законом, и влечет за собой уголовную ответственность
На днях, в результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями таможенного Управления по Республике Каракалпакстан пресечен факт незаконной продажи наркотиков.
В ходе мероприятия проведенного на территории города Ургенч Хорезмской области был задержан с поличным гражданин А.Б. во время продажи условному покупателю за 2000 долларов США наркотического вещества героин в количестве 102,26 граммов.