“Трамадол”нинг яширин савдосига чек қўйилди
Божхона органлари томонидан мамлакатимизда муомаласи чекланган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунбузилиши ҳолатларига қарши курашиш бошқармаси ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаролар Н.Н.  ва Т.Т. шартли харидорга 150 дона “Трамадол 50 мг.” дори воситасини ноқонуний тарзда сотган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Шунингдек, тадбир давомида фуқаролар текширилганида, фуқаро Н.Н.нинг ёнидан 1 дона “Тропикамид 10мг/мл” дори воситаси борлиги аниқланди.

Пресечен факт незаконной продажи 150 единиц «Трамадола»
На днях, в результате оперативного мероприятия проведенного Управлением по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета выявлен и своевременно пресечен факт незаконного оборота психотропных опиоидных анальгетиков «Трамадол», который входит в Список наркотических средств, оборот которых в Республике Узбекистан ограничен.
В ходе мероприятия были задержаны с поличным граждане Н.Н. и Т.Т. во время незаконной продажи условному покупателю 150 единиц препарата “Трамадол 50 мг.”.
Также, при осмотре граждан в кармане гражданина Н.Н. была обнаружена одна единица лекарственного препарата “Тропикамид 10мг/мл”.