Тадбиркорлар диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2016 йил 6 апрелда 2773-сон билан рўйхатдан ўтган “Божхона юк декларациясини тўлдириш тартиби тўғрисида”ги йўриқномага жорий йилнинг  ноябрь ойида киритилган ўзгартиришларга мувофиқ, Электрон божхона юк декларациясининг формати ва тузилишига тегишли ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Ушбу норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар талабларидан келиб чиқиб, 2020 йил 1 январдан Электрон божхона юк декларацияси мазкур тасдиқланган формат ва тузилишга мувофиқ тақдим этилиши лозим.
Электрон божхона юк декларациясининг янги шаклини Давлат  божхона қўмитасининг расмий веб-сайтида кўчириб олишингиз мумкин.

Вниманию предпринимателей!
В соответствии с изменениями, внесенными в ноябре месяце текущего года к Инструкции “О порядке заполнения грузовой таможенной декларации”, зарегистрированной Министерством Юстиции Республики Узбекистан № 2773 от 6 апреля 2016 года, внесены изменения в формат и структуру Электронной таможенной грузовой декларации.
Исходя из требований этих нормативных документов, с 1 января 2020 года Электронная грузовая таможенная  декларация должна быть представлена ​​в соответствии с этим утвержденным форматом и структурой.
Скачать новую форму Электронной грузовой таможенной декларации Вы можете на официальном сайте Государственного таможенного комитета по следующей ссылке: