Телевизорларнинг ноқонуний айланмаси фош этилди
Божхона органлари томонидан юртимизга маиший техника воситаларини ноқонуний олиб киришга уриниш ҳолатларига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа орган вакиллари билан ҳамкорликда Уйчи туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида чегара олди ҳудудида фуқаро М.З.га тегишли 10 дона синтетик қоплар белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу қопларда қўшни мамлакатдан ноқонуний олиб кирилган, хорижда ишлаб чиқарилган ва тегишли ҳужжатлари бўлмаган, 100 миллион сўмлик, 84 дона телевизорлар борлиги аниқланди.

Выявлен факт незаконного оборота телевизоров
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному перемещению бытовой техники через таможенные границы нашего государства.
В частности, в результате совместного оперативного мероприятия, проведенного в Уйчинском районе сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями таможенного Управления по Наманганской области и представителями других правоохранительных органов, пресечено очередное правонарушение по незаконному обороту товарно-материальных ценностей.
В ходе мероприятия на прилегающей к государственной границе территории при участии понятых были осмотрены 10 синтетических мешков, принадлежавших гражданину М.З.
В результате проверок, внутри мешков были обнаружены незаконно ввезенные из соседней страны 84 единицы телевизоров зарубежного производства без каких-либо сопроводительных документов на общую сумму 100 миллионов сум.