Автомашина ўриндиқлари ортидаги хуфя жойда нималар яширилган эди?
Рангли металларни яширинча олиб чиқишга уринган қонунбузарлар божхона органлари томонидан ўз вақтида аниқланиб, уларга нисбатан тегишли чоралар кўрилмоқда.
Жумладан, Сирдарё вилояти божхона бошқармаси “Сирдарё” чегара божхона постига қўшни мамлакатга чиқиб кетиш учун тараддудланган хорижий фуқаро У.М.нинг бошқарувидаги  BMW белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, автомашинанинг орқа ўриндиқлари ортидаги хуфя жойда 153 килограммни ташкил этувчи рангли металлар борлиги аниқланди.

На приграничном таможенном посту «Сырдарья» пресечен незаконный вывоз цветных металлов
Тем не менее, встречаются факты правонарушений, связанных с хищениями механизмов и агрегатов, содержащих цветные металлы, нелегальной заготовки лома и отходов цветных металлов. А также, их контрабандного вывоза за пределы страны.
На днях, на приграничном таможенном посту «Сырдарья» УГТК по Сырдарьинской области в результате таможенного контроля, проведенного в отношении выезжающего в соседнее государство автомобиля марки «BMW» за рулем которого находился иностранный гражданин У.М. было выявлено правонарушение.
В результате проверок за задними сиденьями автомобиля были обнаружены спрятанные 153 килограмма цветных металлов.