Велосипедларни ноқонуний олиб кириш режаси чиппакка чиқди
Тўловлардан бўйин товлаш мақсадида тартиб-қоидаларни четлаб ўтишга уринган кимсалар божхона органлари томонидан ўз вақтида фош этилмоқда.
Жумладан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари хорижий давлатдан мамлакатимиздаги масъулияти чекланган жамиятлардан бирининг номига юборилган велосипед эҳтиёт қисмларини “Марғилон” ТИФ постида белгиланган тартибда кўздан кечиришди.
Натижада, юклар орасида ҳужжатларда кўрсатилмаган умумий қиймати 151 миллион сўмлик велосипед ва унинг эҳтиёт қисмлари борлиги аниқланди.

Обнаружены не заявленные в документах велосипеды на 151 миллион сум
Сотрудниками таможенных органов выявлен очередной факт правонарушения по уклонению от уплаты таможенных платежей.
В частности, сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета на таможенном посту ВЭД «Маргилан» была проведена проверка товаров в виде запасных частей для велосипедов отправленных из-за рубежа на имя одного из обществ с ограниченной ответственностью (ООО).
В результате проведенного таможенного контроля среди груза были обнаружены не заявленные в товаросопроводительных документах лишние велосипеды и их запасные части на 151 миллион сум.