Неварасининг памперсига 1 кг.дан ортиқ тиллани яшириб, олиб чиқмоқчи бўлган буви фош бўлди
Республикамиз божхоначилари томонидан тилла ва заргарлик буюмларининг божхона чегаралари орқали ноқонуний равишда олиб ўтилишига қарши қаратилган чора-тадбирлар мунтазам давом эттирилмоқда.
Божхоначилар ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар вакиллари билан ҳамкорликда аниқланган навбатдаги ҳолатда Тошкент вилояти божхона бошқармаси “Ғишткўприк” чегара божхона постида қўшни давлатга чиқиб кетаётган аёллардан бири тилла тақинчоқларни яширинча олиб чиқиш учун 2 ёшли неварасидан фойдаланмоқчи бўлгани фош этилди.
Яъни, ушбу аёл неварасининг йўргаги – памперси орасига тилладан ишланган 6 дона занжир, 4 дона билагузук ва 1 дона узукни яширган экан.
Ноқонуний равишда олиб ўтишда тўхтатиб қолинган, божхона ходимларининг оғзаки сўровида ва йўловчи божхона декларациясида маълум қилинмаган мазкур заргарлик буюмларининг умумий оғирлиги 1 кг. 115 гр.ни, дастлабки ҳисоб-китобларга кўра жами қиймати эса 334 млн. 500 минг сўмни ташкил қилар экан.

Задержана бабушка спрятавшая в подгузнике собственного внука более 1 кг золотых украшений
На приграничном таможенном посту “Гишткуприк” УГТК по Ташкентской области выявлен факт правонарушения, которое пыталась совершить одна из направлявшихся в соседнее государство женщин, решившая  использовать для совершения своего коварного плана собственного двухлетнего внука.
То есть, гражданка пыталась незаконно вывезти золотые ювелирные украшения в виде 6 цепочек, 4 браслетов и 1 кольца сокрыв внутри подгузника ребенка.
Общий вес не задекларированных и не заявленных при устном опросе таможенникам спрятанных ювелирных украшений составил 1 кг 115 граммов, а стоимость по предварительным подсчетам 334 миллиона 500 тысяч сум.