Жайрон ўқув-тактик машғулотларида божхоначилар муносиб тақдирландилар
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси томонидан Фавқулодда вазиятлар вазирлигининг Фуқаро муҳофазаси институтида “Жайрон” номли кимёвий ва биологик террористик тусдаги таҳдидларни олдини олиш бўйича махсус-тактик машқи ўтказилди.
Тадбирда Миллий гвардия, Ички ишлар вазирлиги,  Давлат хавфсизлиги хизмати, Давлат божхона қўмитаси, Саноат хавфсизлиги Давлат қўмитаси, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ва Соғлиқни сақлаш вазирлиги махсус бўлинмалари томонидан вужудга келган фавқулодда вазиятларни бартараф этиш бўйича амалий ҳаракатлари халқаро ташкилот кузатувчиларига намойиш этилди.
Мазкур махсус-тактик машқида божхона органларига юклатилган вазифаларнинг бажарилиши намойиш этилди ҳамда жалб этилган куч ва воситалар тақдимоти ўтказилди.

Customs officials have been awarded at the "Jayran" tactical trainings.
Representatives of the Ministry of Emergency Situations, Ministry of Health, Internal Affairs, State Customs Committee, Industrial Safety Committee, National Guard and State Security Service attended the event and were followed by a number of foreign organizations.
During the event, all participants were highly appreciated by the demonstration of the National Cynology Center, in accordance with the scenario of emergency response by the participating organizations in radioactive and chemical attacks.
At the end of the two-day event, the most active participants were awarded certificates and memorable gifts.