Фарғонада 610 дона телевизорларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Фарғона вилояти божхона бошқармаси ходимлари Фарғона вилояти Давлат хавфсизлик хизмати бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган навбатдаги тезкор тадбирда аввалдан кузатувга олинган фуқаро Ж.У. бошқарувидаги “Мерседес Бенц 416” русумлик юк автомашинаси хонадонлардан бирига етиб келганида тўхтатилиб, белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Фарғонада 610 дона телевизорларнинг ноқонуний айланмасига  чек қўйилди
Натижада, автомашина юкхонасида муқаддам Ўзбекистон Республикасига айланма йўллар орқали олиб кирилган, қиймати 252 млн. 800 минг сўмлик 230 дона телевизорлар борлиги аниқланди. Шундан сўнг, автомашина келиб тўхтаган фуқаро Қ.А.нинг хонадони ҳам холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Қаранг-ки, бу ерда ҳам муқаддам айланма йўллар орқали олиб кирилган, қиймати 475 млн. 730 минг сўмлик 380 дона телевизорлар, шунингдек, 3 минг донага яқин турли кийим-кечаклар борлиги аниқланди.
Тезкор тадбир давомида 728 млн 530 минг сўмлик товар моддий бойликлари ашёвий далил тариқасида олинди.

Ферганские таможенники пресекли незаконный оборот 610 телевизоров
На днях, сотрудниками таможенного Управления по Ферганской области и представителями Управления СГБ области в ходе проведенного совместного оперативного мероприятия было установлено наблюдение за грузовым автомобилем марки “Mercedes-Benz Sprinter 416” за рулем которого находился гражданин Ж.У. В момент когда автомобиль доехал до места своего назначения сотрудниками правоохранительных органов был проведен в установленном порядке досмотр автомобиля при участии понятых.
В результате проверок, в грузовой части автомобиля были обнаружены ранее завезенные на территорию Республики Узбекистан объездными путями 230 единиц новых телевизоров на общую сумму 252 миллиона 800 тысяч сум. После чего с участием понятых был проверен дом гражданина К.А. возле которого и остановился автомобиль.
В результате проведенного осмотра в доме были обнаружены также ранее завезенные объездными путями 380 единиц телевизоров общей стоимостью в 475 миллионов 730 тысяч сум, а также около 3 тысяч единиц различной одежды.
В ходе оперативного мероприятия в качестве вещественного доказательства было изъято товарно-материальных ценностей на сумму около 729 миллионов сум.