Вагон остига яширилган “Марихуана” фош қилинди
Қонунчилигимизда гиёҳвандликка оид жиноятчиликнинг олдини олиш ва унга чек қўйиш, бу борада ҳуқуқ-тартибот идоралари ҳамкорлиги, гиёҳвандликка чалинган шахсларни даволаш ва бошқа муҳим масалаларнинг ҳуқуқий асослари мустаҳкамланган.
Мамлакатимизда наркотик моддалар савдоси ва истеъмолига қарши кескин чоралар кўрилаётган бўлса-да, ҳаётга енгил-елпи кўз билан қаровчи айрим ёшларнинг ҳамон бу оғу комига тушиб қолаётгани ачинарлидир. Бу иллатнинг авж олишида эса наркокурьерларнинг алоҳида “ҳисса”си бор.
Яқинда Тошкент вилояти божхона бошқармаси “Бекобод” темир йўл чегара божхона пости ходимлари томонидан қўшни давлатдан “Бекобод” темир йўл бекатига кириб келган темир йўл поезди таркиби хизмат ити ёрдамида кўздан кечирилганида, дон маҳсулотларини ташишга мўлжалланган вагон остига қора рангли целлофан пакетга ўралган 15,2 грамм қуруқ ҳолдаги “Марихуана” гиёҳвандлик моддаси яширилганлиги аниқланди.

"Marijuana" was hidden under grain carriage
The legislation provides the legal basis for prevention and suppression of drug-related crime, cooperation of law enforcement agencies, treatment of drug addicts and other important issues.
It is a pity that some young people, who have a hard life, are still caught up in the fact despite severe measures against drug trafficking and drug use in our country. In the outbreak of this disorder, drug traffickers have a special “contribution”.
Recently, officers of the Bekabad railway checkpoint of the Tashkent Regional Customs Administration examined a railway train entering the Bekabad railway station from a neighboring state with a service dog and discovered 15.2 grams of "marijuana" packed in a black plastic bag and hidden under a grain carriage.