Ҳамёнга жойланган оғу фош бўлди
Гиёҳвандлик воситаларини юртимизга ноқонуний олиб кириш шунингдек, улар билан ноқонуний муомалада бўлиш қатъий тақиқланган ва жиноий жавобгарлик белгиланган. Бироқ бу каби конунбузилиш ҳолатлари ҳамон учрамоқда.
Сурхондарё вилояти божхона бошқармаси “Айритом” чегара божхона пости орқали юртимизга кириб келган Ҳ.О. исмли шахс  белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, мазкур фуқарога тегишли ҳамён ичидан  рангсиз целлофанга ўралган соф оғирлиги 1,5 грамм гашиш гиёхвандлик моддаси топилди.

В портмоне обнаружен гашиш
Незаконный ввоз наркотических веществ, а также их незаконный оборот строго запрещены, и влечет за собой уголовную ответственность. Однако, все же выявляются факты совершения подобных правонарушений.
В частности, на приграничном таможенном посту «Айритом», в ходе таможенного досмотра, проведенного в установленном порядке в отношении прибывшего с соседнего государства гражданина Х.О. было выявлено правонарушение.
При проверке, внутри принадлежавшего гражданину портмоне, было обнаружено обернутое в бесцветный полиэтилен наркотическое вещество гашиш в количестве 1,5 гр.