Ноқонуний йўллар билан олиб кирилган 180 миллион сўмлик товар моддий бойликлар фош бўлди
Юртимизга сифати кафолатланмаган товар-моддий бойликларини ноқонуний тарзда олиб киришга бўлган уринишлар божхоначилар томонидан ўз вақтида бартараф қилинмоқда.
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа орган вакиллари билан ҳамкорликда Янгиқўрғон туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро Т.О.нинг яшаш хонадони ҳамда унга тегишли бўлган “Kia Bongo” русумли автомашина белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу хонадонда ва автомашинанинг юкхонасида хорижда ишлаб чиқарилган ва тегишли ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 180 миллион сўмлик кийим-кечаклар, хўжалик буюмлари ҳамда  маиший техника воситалари борлиги аниқланди.

Обнаружены завезенные незаконными путями товары на 180 миллионов сум
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты правонарушений по незаконному ввозу товарно-материальных ценностей через таможенные границы на территорию нашего государства.
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Наманганской области и представителями других правоохранительных органов было проведено совместное оперативное мероприятие в Янгикурганском районе.
В ходе мероприятия на основании полученной оперативной информации был осмотрен при участии понятых дом одного из жителей района, гражданина  Т.О., а также принадлежащий ему грузовой автомобиль марки “Kia Bongo”.
В результате проведенной проверки в доме гражданина и в грузовой части автомобиля были обнаружены произведенные за рубежом товары для домашнего обихода, одежда и различная бытовая техника без наличия соответствующих документов.